קטגוריות
מאמרים

צנרת חימום תת רצפתי

במאמר זה נגולל בפני הקוראים מהם התהליכים לבניית מערכת חימום תת רצפתי בבית, מהי חשיבותה של אותה צנרת בה משתמשים במערכת ומהם הדברים החשובים אותם יש לברר אודות צנרת חימום תת רצפתי, טרם אתם שוכרים את שירותיה של חברה זו או אחרת להתקנת מערכת יעילה זו לחימום ביתכם. הבה נתחיל..

 

שלבי התקנת תשתית חימום תת רצפתי

השלב הראשון תמיד יהיה יישור והידוק השטח טרם פיזור החול. השלב השני יהיה הנחה של לוחות מיוחדים מפוליסטירין מוקצף בעובי של שני סנטימטרים, על כל שטח הבית. המטרה של לוחות אלו היא לעזור לרכז את האוויר החם כלפי מעלה. בשלב השלישי תונח על משטח הפוליסטירין רשת ברזל שתעניק לשטח גובה אחיד. הנחת אותה צנרת תמיד תתבצע אך ורק עם צנרת פלסטיק. בשלב הרביעי, יש להתקין צינור שמטרתו חימום תת רצפתי. כאן חשוב מאוד להשתמש בצינור אחד רציף בקוטר של 16 מילימטרים. הצינור יונח במרחק של כעשרים סנטימטרים מהקירות הפנימיים בבית ובמרחק של כעשרה סנטימטרים מהקירות החיצוניים בבית, כאשר המרחק בין הצינורות יהיה כעשרים סנטימטרים. בנוסף, חשוב לזכור שמדובר על מעגל סגור ולכן תחילתו וסיומו של הצינור חייב להיות במרכזייה. כעת, כל שנותר הוא לחבר את הצינורות לרשת הברזל.

 

משמעות הצנרת בחימום התת רצפתי

צנרת חימום תת רצפתי היא אותה צנרת בה משתמשים  בשיטת חימום זו המתבססת על פריסה של מערכת צינורות מתחת לריצוף הבית. באמצעות צינורות אלו יוזרמו המים החמים במעגל סגור ולכן חשוב מאוד לוודא שהצנרת בה משתמשים איכותית ועמידה בפני לחץ המים לאורך תקופה ארוכה. המים מוזרמים באמצעות אותה צנרת והחום המופק באמצעות אותם מים המועברים במעגל סגור, עובר לרצפות ומשם עולה למעלה לחלל הבית.

 

חשוב לדעת

  • מעגלים אלקטרוניים – תמיד חשוב לדעת שהפריסה של הצינורות מתחת לריצוף תמיד תהיה במעגלים אלקטרוניים, כלומר במעגלים סגורים. שכן, דבר זה יאפשר שמירה על טמפרטורה קבועה בבית לאורך זמן.
  • צינורות מוליכים חום – חשוב לוודא שאותו צינור בו משתמשים למערכת החימום שלכם יהיה רב שכבתי וצינור אשר ידוע בהולכת חום גבוהה מאוד.
  • חשיבות התכנון – קיימת חשיבות גדולה מאוד לתכנון הנחת הצנרת במערכת החימום הביתית, שכן תכנון נכון ובחירה נכונה של צנרת חימום תת רצפתי, יובילו לטמפרטורה המדוייקת בה מעוניינים בבית ופיזור חום גדול.

דברים חשובים נוספים אותם יש לוודא טרם בחירת צנרת זו או אחרת למערכת החימום התת רצפתית הם  שמדובר על צינור בעל שכבת הגנה מקורוזיה, שצינור זה ידוע בתור צינור שאינו סטטי, שלא מצטברת עליו אבנית ובשורה התחתונה שהוא יעיל בעומס שיוצר לחץ המים ושהוא מבודד. בהצלחה!