קטגוריות
מאמרים

שמאי מקרקעין בצפון

הערכה מדוייקת של שמאי מקרקעין בכל הקשור אל קרקע ברחבי ישראל יכולה לחסוך לבעלי הקרקע או אנשים המעוניינים לרכוש את אותה קרקע, כסף רב בכל הקשור אל מיסוי המקרקעין של מדינת ישראל. תפקידו של שמאי מקרקעין בצפון הוא לספק ללקוחותיו הערכה אמינה ומדוייקת של קרקע פרטית או קרקע חקלאית.

תפקידו של שמאי מקרקעין בצפון

אחד הדברים החשובים אותו יש לדעת הוא שבתביעות רבות שעיקרן ענייני מקרקעין בענייני מיסוי ובנייה, תכנון ובנייה, ירידת ערך והערכה של קרקעות חקלאיות, מוגשת לבית המשפט חוות דעתו של אותו מומחה הנקרא שמאי מקרקעין. התפקיד של שמאי מקרקעין בצפון הוא הערכה של שווי הקרקעות והנכסים למגורים, למטרת עסקיות, השקעות, חקלאות ועוד. אם גם אתם מעוניינים למכור את הנכס שלכם או לרכוש נכס קיים, שמאי מקרקעין מוסמך הוא האדם אליו יש לפנות.

בוחרים שמאי מקרקעין

טרם בחירת השמאי חשוב לברר האם מדובר על מומחה שלמד את התחום באופן מסודר בטכניון או באוניברסיטה ישראלית בה קיים מסלול שמאות מקרקעין ו/או תכנון ערים. האם מדובר על שמאי חקלאי או שמאי מקרקעין בצפון שעבר ועובר מדי תקופה השתלמויות רלוונטיות בנושא שמאות חקלאית ושמאות רכוש ודואג להשתתף בכנסים שונים בנושא מקרקעין, מיסוי, בנייה ועוד נושאים הרלוונטיים לתחום השמאות. נקודות חשובות נוספות אותן יש לברר טרם השכרת שירותיו של שמאי הינן: האם השמאי חבר בלשכת שמאי המקרקעין בישראל, האם הלו”ז שלו פנוי לטפל בעניין שלכם וכמובן האם מדובר על שמאי בהערכת שוויין של קרקעות חקלאיות וציוד חקלאי או האם מדובר על שמאי שעוסק בהערכת קרקעות למטרת בניית עסקים, מגורים, השקעות וזאת בהתאם לצורך שלכם.

שירותי שמאי מקרקעין

אנשים רבים מכירים תחום אחד או שניים בהם עוסק השמאי, דבר אשר מוביל אותם פעמים רבות לבחירות שגויות של מומחים בתחום הערכת קרקעות ושווי נכסים. שמאי מקרקעין המציגים את עצמם כמומחים ובעלי ניסיון נוטים להרחיב את לימודים ועיסוקיהם גם בתחומים נוספים הרלוונטים לתחום השמאות ולספק את שירותים שונים בתחומי המקרקעין, רכוש, חקלאות ותכנון ערים, כאשר רשימת השירותים המוצעים כוללת לעיתים:

  • שומות – היטל השבחה, אומדן של שווי המקרקעין, שומות נגדיות שמטרתן העיקרית להפחית מיסים ותשלומים שונים, כמו למשל הפחתה של מיסי רכישה ומיסי שבח.
  • אומדן ירידת ערך – לספק הערכה לגבי ירידה של ערך מקרקעין חקלאי או למטרת מגורים והשקעות.
  • חוות דעת – לספק חוות דעת מומחה לבתי המשפט אודות קרקעות אלו ואחרות.
  • סקירה – של מצב סטטוטורי או תכנוני.
  • ייעוץ – לעורכי דין שעוסקים בתחומי המקרקעין וזוהי רק תחילת רשימת השירותים הניתנים על ידי שמאי מומחים.

לסיום, השכרת שירותיו של שמאי מקרקעין בצפון כדאי וזאת על מנת להיות בטוחים שעסקת הנדל”ן אותה אתם מעוניינים לבצע היא עסקה בטוחה ולא יהיו שום הפתעות לא נעימות בדרך. בהצלחה!